Uwaga! W związku z zamknięciem serwisu MegaVideo niektóre bajki nie działają. Strona jest nieaktualna! Zapraszamy na nową stronę

www.dladziecibajki.pl

Wyprawa Profesora Gąbki - bajka online do oglądania za darmo

Wyprawa Profesora Gąbki - bajka animowana opowiada przygody Profesora Gąbki. Profesor Gąbka to naukowiec, specjalista od żab latających, uosobienie humanizmu i typowych cech uczonego żyjącego w pewnym oderwaniu od rzeczywistości. Serial jest adaptacją powieści Misja profesora Gąbki Stanisława Pagaczewskiego, a zarazem kontynuacją serialu Porwanie Baltazara Gąbki. Poniżej znajdują się wszystkie 13 odcinków do oglądania online za darmo bajki Wyprawa Profesora Gąbki.

Czy wiesz, że?

Bajka na dobranoc to obowiązek - może być opowiedziana przez dziadka, czytana przez mamę albo obejrzana w telewizji. Dwóm pierwszym opcjom nic nie zagraża, trzecia stanęła niedawno pod wielkim znakiem zapytania. Zarząd TVP zastanawiał się bowiem poważnie nad likwidacją Wieczorynki, co miało być wynikiem sukcesywnie malejącej oglądalności "bajki o 19". Szkoda tylko, że nikt nie zastanowił się nad przyczyną - być może zamiast usuwać bajki dla dzieci z ramówki można by postarać się uczynić je ciekawszymi? To z pewnością zwiększyłoby ich oglądalność.