Uwaga! W związku z zamknięciem serwisu MegaVideo niektóre bajki nie działają. Strona jest nieaktualna! Zapraszamy na nową stronę

www.dladziecibajki.pl

Żwirek i Muchomorek - bajka online do oglądania za darmo

Żwirek i Muchomorek - bajka animowana opowiada przygody Żwirka i Muchomorka. Żwirek i Muchomorek to dwa skrzaty (krasnale) mieszkające wśród mchu i paproci - jeden grubszy, a drugi węższy przeżywają w każdym odcinku niesamowite przygody pomagając leśnym stworzeniom, rusałkom i innym postaciom, czasami sami wpadają w niezłe tarapaty przez to ale jak to w tej bajce bywa wszystko kończy się szczęśliwie. Poniżej znajdują się odcinki do oglądania online za darmo bajki Żwirek i Muchomorek.

Czy wiesz, że?

Bajka na dobranoc to obowiązek - może być opowiedziana przez dziadka, czytana przez mamę albo obejrzana w telewizji. Dwóm pierwszym opcjom nic nie zagraża, trzecia stanęła niedawno pod wielkim znakiem zapytania. Zarząd TVP zastanawiał się bowiem poważnie nad likwidacją Wieczorynki, co miało być wynikiem sukcesywnie malejącej oglądalności "bajki o 19". Szkoda tylko, że nikt nie zastanowił się nad przyczyną - być może zamiast usuwać bajki dla dzieci z ramówki można by postarać się uczynić je ciekawszymi? To z pewnością zwiększyłoby ich oglądalność.